تری دمورف 75% و مزیت های استفاده از آن

تری دمورف 75% یک نوع سم قارچ کش می باشد و برای از بین بردن قارچ های سمی به کار می رود. این ماده ضد قارچ، مزیت ها و استفاده های بسیار گوناگون و متفاوتی دارد و در موارد بسیار گوناگونی نیز استفاده می شود.

لازم به ذکر است که این ماده، در بعضی از کشور ها کاربرد و مزیت متفاوتی دارد. و تقریبا هر کشوری از این سم کشاورزی، علاوه بر از بین بردن قارچ ها در دیگر موارد از آن استفاده می کند. این ماده، مزیت های بسیار زیادی دارد. که در ادامه مطلب توضیحات بیشتری درباره صادرات تری دمورف 75%، بازرگانی تری دمورف 75%، عرضه تری دمورف 75% عمده و تولید تری دمورف 75% نیز خواهیم داد.

قارچ کش تری دمورف

کش تری دمورف یکی از قارچ کش‌هایی است که در کشاورزی استفاده می‌شود و به عنوان یک مبارزه بیولوژیکی علیه قارچ‌ها به شمار می‌آید. این قارچ کش با نام علمی Trichoderma harzianum قادر است به شکل بیولوژیکی به مبارزه با قارچ‌های بیمارگر گیاهان کمک کند.

از جمله قابلیت‌های کش تری دمورف، تولید آنزیم‌هایی است که قادر به تجزیه و تحلیل جداره‌ی سلولی قارچ‌های بیمارگر هستند. با تخریب جداره‌ی سلولی قارچ‌ها، این قارچ کش موجب مرگ و از بین رفتن آنها می‌شود. همچنین، کش تری دمورف قادر به تولید آنتی‌بیوتیک‌هایی است که می‌توانند قارچ‌های بیمارگر را مهار کرده و در نتیجه، از آسیب به گیاهان جلوگیری کنند.

کاربرد کش تری دمورف در کشاورزی بسیار گسترده است و در مقابل بسیاری از قارچ‌های بیمارگر کارآیی بالایی دارد.

قارچ کش تری دمورف

انواع تری دمورف

تری دمورفها (Trichoderma) یک گروه از قارچ‌های رشته‌ای هستند که در خاک و محیط‌های طبیعی مانند گیاهان و مخلوط‌های زباله شهری یافت می‌شوند. این قارچ‌ها به عنوان یک عامل بیولوژیکی مهم در کشاورزی شناخته شده‌اند.

در کشاورزی، تری دمورفها به عنوان عامل کنترل بیولوژیکی برای محافظت از گیاهان در برابر بیماری‌های قارچی، باکتریایی و نیمه‌قارچی استفاده می‌شوند. این قارچ‌ها با تولید انواع آنزیم‌ها و متابولیت‌ها به گیاه کمک می‌کنند تا از بیماری‌ها محافظت شود و باعث افزایش رشد و عملکرد گیاه می‌شوند.

تری دمورفها در چندین گونه مختلفی مانند Trichoderma harzianum، Trichoderma koningii و Trichoderma viride وجود دارند. هرکدام از این گونه‌ها قابلیت کنترل بیولوژیکی برای بیماری‌های خاص گیاهان را دارا می‌باشد. همچنین، تری دمورفها قابلیت تولید اسیدهای آمینه، ویتامین‌ها و سایر متابولیت‌هایی را دارند که می‌تواند به رشد و توسعه گیاه کمک کند.

به عنوان یک روش بیولوژیکی کنترل آفات، تری دمورفها می‌توانند به عنوان جایگزینی برای سموم شیمیایی مورد استفاده قرار گیرند و از طریق این روش می‌توان به بهبود کیفیت محصولات کشاورزی و کاهش آثار زیان‌بار آنتی‌بیوتیک‌ها بر روی محیط زیست کمک کرد.

صادرات انواع تری دمورف 75%

ماده تری دمورف سالانه به مقدار زیادی در کشور تولید می شوند. و تولید زیاد آن هم به استفاده بیش از حد آن ماده در کشور مربوط می شود. به منظور تولیدات بیش از حد این محصول در داخل کشور، تعداد زیادی از این به محصول به کشور های دیگر صادرات می شود تا کشور های دیگر هم از این محصول بسیار پر کاربرد، نهایت استفاده را ببرند.

صادرات انواع تری دمورف به کشور های همسایه در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد. و این نوع صادرات، بخش کوچکی از اقتصاد کشور را تامین می کند.

عرضه مستقیم تری دمورف 75 % در کشور

محصول ذکر شده، به صورت مستقیم در داخل کشور عرضه و توزیع می شوند. و مراکز زیادی در سطح کشور وجود دارند که اقدام به فروش و عرضه مستقیم آن ماده می کنند.

این مراکز سالانه مقدار زیادی از تری دمورف ها را به سراسر نقاط کشور عرضه می کنند. و در واقع این مراکز، از بهترین عرضه کننده این محصولات با بهترین کیفیت در کشور محسوب می شوند. لازم به ذکر است که مراکز مذکور، تنها به داخل کشور محصولات تر دمورف را عرضه نمی کنند و به کشور های متقاضی هم توزیع و عرضه نیز می کنند.

عرضه-تری-دمورف

بازرگانی فروش تری دمورف 75 %

خوشبختانه در ایران،  بازرگانی و تجارت فروش این محصول قارچ کش در جایگاه و سطح بسیار خوبی قرار دارد. و بخشی از تجارت کشور به بازرگانی آنها مربوط می شود.

و بنابراین، این نوع از تجارت و بازرگانی، سهم کوچکی در اقتصاد کشور را برعهده دارند. تجارت و بازرگانی محصول تری دمورف با کشور های همسایه ایران بسیار خوب می باشد، به طوری که سالانه کشور های همسایه ایران، تعداد زیادی از آنها را به کشور های خود وارد می کنند.

قیمت سم تری دمورف

بازرگانی-تریدیمورف

مزایای استفاده از تری دمورف 75 %

همان طور که قبل تر گفتیم، از مهم ترین مزایا و استفاده این ماده می توان به نابودی قارچ ها سمی اشاره کرد. از دیگر مزایای آن این است که در سطح تجاری برای کنترل سفیدک های پودری به کار می رود.

در بعضی از کشور ها، از ماده مذکور برای کنترل نخود و کنترل سیب و چغندر قند استفاده می شود. گفتنی است که ماده مذکور، دارای انواع مختلفی است و هر کدام از انواع آن در موارد گوناگونی کاربرد دارند.

 

Rate this post

Originally posted 2019-11-14 05:40:03.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما