بزرگترین تولید کنندگان کود اوره دانه ریز

کود اوره ترکیبی از آمونیاک و دی اکسید کربن است. کود اوره دانه ریز گرانول نسبت به سایر فرم‌های آن سخت‌تر است، بنابراین هنگام جابجایی و حمل و نقل ریزگردها و گرد و غبار کمتری ایجاد می‌شود.

کود اوره دانه ریز به عنوان یک محصول نسبتاً پایدار برای ذخیره و حمل و نقل در نظر گرفته می‌شود و به همین دلیل است که حمل و نقل اوره در مقایسه با رایج‌ترین گزینه آن، نیترات آمونیوم، بسیار مقرون به صرفه ارزیابی می‌شود. از دیگر مزایای کود اوره دانه ریز قیمت پایین آن است. در واقع قیمت کود اوره باعث گردیده است که نسبت به سایر کودهای نیتروژنی مصرف بالاتری را داشته باشد.

در حال حاضر کارخانه‌ها و شرکت‌های زیادی اقدام به تولید و فروش این کود می‌کنند. که کشاورزان می‌توانند با مراجعه به آنها اقدام به تهیه بهترین کود اوره کنند. البته قیمت پایین کود اوره سبب شده که کشاورزان در بعضی از مواقع نسبت به مصرف آن زیاده روی کنند که سبب آسیب رساندن به طبیعت و مزرعه می‌شوند. بنابراین باید به این نکته توجه کرد که قیمت کود اوره باعث نشود که از سایر کودهای مفید برای زمین چشم پوشی کرد و آن را جایگزینی برای دیگر نیازهای زمین دانست.

خواص اصلی کود اوره دانه ریز

کود اوره دانه ریز به دلیل داشتن بار منفی، ماده‌‌ای بسیار متحرک در خاک است و به راحتی توسط گیاهان جذب می‌شود و منبع غالب نیتروژن برای رشد گیاه است. این نوع کود در بسیاری از ترکیبات کود جامد به صورت چند جزئی استفاده می‌شود. کود اوره دانه ریز معمولاً با نرخی بین ۴۰ تا ۳۰۰ کیلوگرم در هکتار پخش می‌شود اما میزان آن برای گیاهان مختلف، متفاوت است. در محصولاتی که آبیاری می‌شوند می‌توان این کود را به صورت خشک بر روی خاک قرار داد، یا از طریق آب آبیاری حل و استفاده کرد.

کود اوره دانه ریز

کود اوره بیشترین مقدار نیتروژن را در بین کلیه کودهای ازت جامد دارد. بیش از ۹۰ درصد تولید صنعتی اوره دنیا، برای استفاده به عنوان کود آزاد کننده نیتروژن مصرف می‌شود. کود اوره دانه ریز از ۴۶ درصد نیتروژن تشکیل شده است.

اوره دانه ریز دارای یک ترکیب پایدار کننده به نام فرمالدئید ۳. ۰ تا ۵. ۰ درصد است که این ترکیب باعث می‌شود که رطوبت کود کاهش پیدا کند و کیفیت دست زدن به آن را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد. یکی از خواص کود اوره این است که کاملا در آب حل می‌شود. حداکثر حلالیت آن ۳۰ کیلوگرم اوره در هر ۱۰۰ لیتر آب است. توجه داشته باشید هنگامی که اوره با آب مخلوط می‌شود، یک واکنش سرد (گرماگیر) ایجاد می‌کند، بنابراین از حل کردن این کود در صبح‌های سرد و دماهایی که نزدیک به صفر درجه هستند، پرهیز کنید. 

فروش بهترین کود اوره دانه ریز

فروش بهترین کود اوره دانه ریز

کود اوره رایج‌ترین کود ازته در جهان است و به طور یکنواخت در تمام زمین‌های کشاورزی جهان استفاده شده است. پیش از تولید این کود کشاورزی هرگز چنین تولیدات و همچنین رونقی را نداشته است. در دهه گذشته کود اوره به عنوان جایگزینی عالی برای نیترات آمونیوم دیده شده و از ایجاد در تغییرات تولید رکوردهای جدیدی را به دست آورده است. همچنین کود اوره دانه ریز در مقایسه با سایر منابع نیتروژن (به عنوان مثال نیترات آمونیوم) دارای مقدار زیادی نیتروژن (۴۶٪) است.

Rate this post

Originally posted 2020-11-12 22:17:02.

4

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما