خرید کود اوره شیمیایی گرانول کرمانشاه

گیاهان در طی دوره رشد خود به عناصر غذایی ماکرو و میکرو نیاز دارند. نیتروژن یکی از مواد غذایی ضروری مورد نیاز گیاه است. نیتروژن جزء عناصر تشکیل دهنده ساختار کلروفیل است و خیلی از اسید های آمینه که در ساختار پروتئین های گیاهی به کار می روند به نیتروژن نیاز دارند. در ادامه در خصوص انواع کود اوره شیمیایی صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با کود اوره شیمیایی

کود اوره شیمیایی به عنوان منبع نیتروژن در کشاورزی محسوب می شود و فرمول شیمیایی آن CO (NH2) 2 است که به کود شکری یا سفید نیز معروف است. وقتی گیاه با کمبود نیتروژن مواجه می شود برگ های پیر زرد می شوند و به تدریج این کمبود در برگ های جوان نیز دیده می شود. همچنین رشد ریشه کم می شود و ساقه گیاه باریک می شود، همه این ها دست به دست هم می دهد و سبب کاهش کمیت و کیفیت محصول می گردد، بنابراین لازم است ازت مورد نیاز گیاه را با کود تامین کنید.

آشنایی با کود اوره شیمیایی

کود اوره در نتیجه واکنش بین آمونیاک با دی اکسید کربن تولید می شود. این کود به صورت قرص استوانه ای یا به صورت گرانولی تولید و عرضه می شود. کود اوره معمولا حاوی % 46 نیتروژن هستند و باید بگوییم که میزان آبشویی در کود هایی که به شکل قرص استوانه ای هستند خیلی بیشتر از کود های گرانوله است. کارایی کود گرانوله 20 – 15 درصد بیشتر است. کود های اوره از حلالیت خوبی برخوردارند و به صورت اسپری برگی یا در خاک می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

یکی از انواع کود اوره، کود اوره پریل است که به صورت دانه های بسیار ریز است. کود اوره پریل در مقایسه با گرانوله از ارجحیت بیشتری برخوردار است چون دارای ذرات باریکی است که این امر انتشار آن با وسایل مکانیکی را راحت تر می کند.

آشنایی با کود اوره شیمیایی

قیمت روز کود اوره شیمیایی پریل

از مهمترین عوامل موثر بر قیمت کود های اوره می توان به تولید ناخالص ملی کشور، میزان تولید محصولات زراعی، شرایط آب و هوایی اشاره کرد. البته قیمت این محصولات با برخی متغیر ها از جمله قیمت گاز طبیعی و نفت خام نیز مرتبط است.

کود اوره در بسته بندی های مختلفی عرضه می شود و نوع بسته بندی یکی از عوامل موثر بر قیمت کود اوره است. وزن های متفاوت قیمت های مختلفی دارند. خرید جزئی یا عمده نیز در قیمت نهایی موثر است و قطعا با خرید عمده قیمت مناسب تری دارد. کود اوره پریل و گرانول از لحاظ قیمت با هم اختلاف زیادی ندارند ولی از لحاظ مواد مصرف با هم کمی تفاوت دارند.

قیمت روز کود اوره شیمیایی پریل

کود اوره شیمیایی کرمانشاه در بسته های 25 – 30 و 50 کیلویی به بازار عرضه می شود که از کیفیت و قیمت مناسبی برخوردار است. جهت خرید کود اوره کرمانشاه سفارش خود را ثبت کنید، بعد از ثبت سفارش خرید کود اوره شیمیایی، کود در اسرع وقت به دست شما می رسد.

5/5 – (1 امتیاز)

Originally posted 2021-04-21 09:45:00.

2

    • سلام
      کود اوره جزو کودهای انحصاری دولت هست و فروش آزاد اون ممنوع هست. قیمت مصوب کود اوره در سال 1402 به ازای هر کیسه 50 کیلویی معادل 200 هزار تومان بوده و فروش آزاد اون که بین کشاورزها مرسوم هست در حذود 500 الی 700 هزار تومان به ازای هر کیسه 50 کیلویی هست.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما