خانه / سولفات آمونیوم / سولفات آمونیوم قزوین و بازار خرید و فروش آن

سولفات آمونیوم قزوین و بازار خرید و فروش آن

سولفات آمونیوم یک نمک معدنی که در بخش صنعتی و کشاورزی کارایی بسیاری دارد. کود سولفات آمونیوم شامل ۲۱% نیتروژن و ۲۴% سولفور می باشد که پرکاربردترین کود شیمیایی به حساب می آید. این کود حلالیت سریع و ماندگاری بیشتری در خاک دارد. این فروشگاه اینترنتی در عرضه و تامین کودهای کشاورزی نقش بسزایی دارد، که تهیه و عرضه سولفات آمونیوم نیز در دسترس می باشد. خرید آن با قیمتی مناسب و به صورت عمده امکان پذیر بوده و تحویل آن به موقع انجام می پذیرد. برای تهیه سولفات آمونیوم قزوین با قیمت مناسب با ما تماس بگیرید.

سولفات آمونیوم قزوین

قیمت کود سولفات آمونیوم قزوین

با توجه به نوع بسته بندی و ترکیب مناسب و درست در تهیه آن که تاثیر بسزایی در قیمت نهایی آن دارد، قیمت ثابتی برای این کود در کشور موجود نیست. بنابراین ترکیب درست آن که تاثیر بسیاری بر روی محصولات باغی و کشاورزی داشته باشد قیمتی متفاوت از انواع دیگر خود خواهد داشت. همچنین با توجه به این که کود سولفات آمونیوم از جمله کودهای وارداتی می باشد بنابراین شاخص هایی چون قیمت ارز، سیاست مالیات گمرکی کشور، قیمت سولفات آمونیوم در کارخانه ماکسام چرچیک ازبکستان، فصل ورود محصول و… در تعیین قیمت آن تاثیر دارند.

واردکننده سولفات آمونیوم ازبکستان

کود سولفات آمونیوم جزو پرمصرف ترین کودهای شیمیایی در ایران بشمار می رود، زیرا با توجه به شرایط آب و هوایی در این کشور و نیاز خاک های آن به کودهای نیتروژن دار، این کود پرکاربردترین کودهای کشاورزی به شمار می رود.

شرکت «ماکسام چرچیک ازبکستان» با سابقه تولید ۸۰ ساله در ازبکستان بزرگترین و معتبر ترین شرکت تولید کود سولفات آمونیوم ازبکستان در خاورمیانه می باشد. این شرکت واردکننده کود سولفات آمونیوم به کشور می باشد، که از شناخته شده ترین برندهای تولید کود شیمیایی در جهان می باشد.

این مرکز یکی از بخش های خرید کود سولفات آمونیوم از شرکت اصلی ازبکستان می باشد.

میزان مصرف کود سولفات آمونیوم در هکتار

استفاده از هر نوع کود کشاورزی جهت تقویت خاک زمین های کشاورزی، زراعی و باغات با آزمایش خاک و براساس نتایج آن طبق نظر کارشناسان مربوطه انجام می شود، بنابراین میزان مصرف هر نوع کود کشاورزی از جمله کود سولفات آمونیوم نیاز به مشاوره تخصصی بر اساس خاک آن منطقه دارد زیرا مصرف نادرست آن موجب رشد نا مطلوب محصول آسیب رسیدن به ریشه محصول می شود. به همین منظور این امکان فراهم شده است که از طریق همین فروشگاه و راه های ارتباطی ما بتوانید مشاوره تخصصی دریافت نمایید و نتیجه مطلوب را حاصل نمایید.

اما به طور معمول، مصرف کود آمونیوم سولفات: ۴۰۰ الی ۵۰۰ کیلوگرم در هر هکتار قبل از کاشت در مزرعه ها ، به ازای هر درخت یک کیلوگرم در اول بهار در باغ ها ، به ازای هر بوته گیاه ۱۵ گرم در گلخانه ها و به ازای هر متر مربع ۲۵ گرم در باغچه ها کود سولفات آمونیوم مورد مصرف می شود.

زمان مصرف کود سولفات آمونیوم در مرکبات

میانگین مصرف کود سولفات آمونیوم در مرکبات، به ازای هر سال سن درخت ۲۰۰ گرم می باشد. سولفات آمونیوم از اسفند تا اردیبهشت در ۲ تا ۳ نوبت مصرف می­شود. در نوبت اول همراه با شخم و با سایر کودها، در نوبت دوم به صورت سرک با فاصله یک ماه از نوبت اول و نوبت سوم (اگر بدهند) با نوبت دوم یک ماه فاصله خواهد داشت.

بهترین زمان استفاده از کود سولفات آمونیوم برای باغ هایی مانند: باغ پسته در سه فصل از سال : – فروردین ماه ، – خرداد ماه ، – شهریور و مهر قبل یا بعد از برداشت کامل و پیش از خزان،  به منظور بهره وری بهتر و افزایش کیفیت محصولات می باشد.

خواص کود سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم یک منبع عالی از گوگرد می باشد که در تولید پروتئین برای گیاهان نقش مهمی دارد. سولفات آمونیوم به عنوان کود در خاک هایی قلیایی استفاده می شود.

این کود موجب می شود یون آمونیوم آزاد شده در خاک مقدار کمی اسید تشکیل دهد و موجب کاهش PH خاک شود، در نتیجه موجب تنظیم PH خاک و جذب سریعتر سایر ریز مغذی های موجود در خاک از جمله : آهن، روی، مس و منگنز می گردد.

همچنین این کود به عنوان اسپری کمکی در کشاورزی برای حشره کش های محلول در آب ، علف کش ها و قارچ کش ها استفاده می شود. در این حالت عملکرد آن اتصال به کاتیون های آهن و کلسیم موجود در چاه آب و سلول های گیاهی است. این ماده به ویژه به عنوان ماده کمکی برای علف کش های ۲،۴D- (آمین) ، گلیفوزات و گلوفوزینات موثر است.

در استفاده از این کود گیاه به دلیل وجود آمونیوم، ازت را سریعتر جذب می کند. کود سولفات آمونیوم موجب رفع زردی در برگ های پیر مرکبات و محصولات حساس به اوره که به دلیل کاهش ازت خاک رخ داده می شود. همچنین زردی برگ های جوان این محصولات را که به دلیل کمبود گوگرد ایجاد شده، برطرف می سازد. علت استفاده بیشتر کود سولفات آمونیوم نسبت به کود اوره هدر رفت و آبشویی کمتر ازت می باشد.

بازار مصرف کود سولفات آمونیوم قزوین

سولفات آمونیوم قزوین در مصارف کشاورزی کاربرد بسیاری دارد و از جمله پرمصرف ترین کودهای کشاورزی در افزایش رشد گیاهان و بهره وری مطلوب محصولات می باشد. همچنین این کود یکی از بهترین گزینه ها در باغات و مزارع کشاورزی می باشد.

سولفات آمونیوم قزوین در صنعت هایی از جمله:

دامداری و مرغداری ها
تصفیه اب
صنایع غذایی برای بهبود کیفیت خمیر نان

نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
واحد فروش : سعید حسینی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129732636
آدرس کانال: elisakod_ir@
آدرس صفحه: elisakod.ir@
پست الکترونیکی: info@elisakod.ir

مطلب پیشنهادی

مرکز تامین سولفات آمونیوم اصل خارجی

استفاده مداوم از زمین های کشاورزی و شرایط آب و هوایی خشک و نیمه خشک موجود در کشور به مرور سبب شده که خاک های ما به سمت قلیایی و شور شدن کشیده شوند که استفاده از یک سری کودهای شیمیایی مهم و پرخاصیت چون سولفات آمونیوم اصل به خاک سبب، تنظیم اسیدیته خاک و افزایش کمی و کیفی محصولات نهایی می شود و جایگزین بسیار مناسبی برای کودهای ازت دار هستند.

سم و کود