فروشنده عمده روغن ولک لیتری 1 تا 20

روغن ولک لیتری یک امولوسیون است که جهت مبارزه با حشراتی چون کنه، شته، تخم آفت‌ها و شپش در مزارع و باغات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از روغن ولک به عنوان یک ابزار سمپاشی در زمینه کشاورزی، به ویژه برای کشاورزان، اقتصادی‌تر است. این اقتصادی بودن به دلیل امکان پوشش گسترده زمین‌های کشاورزی و باغات با استفاده از مقدار عمده روغن ولک، در کنار بهره‌وری اقتصادی بالا در فرآیند سمپاشی، برای کشاورزان مزایای اقتصادی به همراه دارد.

نحوه استفاده از روغن ولک

روغن ولک لیتری را به صورت محلول و در حالت اسپری روی محصولات کشاورزی به نسبت 5/1 درصد می‌پاشند و از آب سبک برای رقیق کردن سم استفاده می‌کنند. کشاورزان و باغداران قیمت روغن ولک عمده را خریداری می‌کنند و در فصل زمستان، بعد از گذشتن از سرما و قبل از اینکه درختان جوانه بزنند و از خواب زمستانی بیدار شوند، در محیط اسپری می‌کنند.

نحوه استفاده از روغن ولک

از فواید روغن ولک لیتری علاوه بر مقرون به صرفه بودنش، کم ضرر بودن آن است. باقیمانده این سم زمانی که روی محصولات کشاورزی و باغ ها می‌نشیند، برای انسان ها کاملا بی ضرر است. و برای حشرات مفید و همچنین پرندگان نیز ضرری ندارد. اما تحقیقات نشان داده که زنبورهای عسل و ماهی ها نسبت به این سم، آسیب پذیرند.

کشاورزان در هنگام خرید روغن ولک عمده باید از فروشندگان معتبر خریداری کنند. زیرا بعضی افراد سودجو به دلیل شباهت بوی روغن ولک به بوی پارافین، از گازوئیل جوشانده با اسید سولفوریک اشباع استفاده می‌کنند. حتی بعضاً برای رفع بوی گازوئیل از اسانس های خاص استفاده می‌کنند.

نحوه استفاده از روغن ولک

بازار صادراتی روغن ولک یک لیتری

در گذشته صادرات سموم از جمله صادرات روغن ولک به کشور های همسایه انجام می‌شد. اما اکنون با توجه به ممنوعیت صادرات و سخت شدن شرایط خرید و فروش به سبب تحریم ها، فعلا صادراتی انجام نمی‌شود. ما متاسفانه شاهد واردات بی رویه سموم به داخل کشورمان هستیم. این موضوع، مورد انتقاد بسیاری از مسئولین و حتی شرکت های تولیدی قرار گرفت.

روغن ولک لیتری

با توجه به اینکه صنعت فرمولاسیون سموم و تولید کنندگان ما بیش از نیم قرن تجربه دارند و مهارت کافی در تولید سموم آفات دارند. صادرات سمومی همچون روغن ولک با محرومیت مواجه، چراکه در سال های گذشته، امکان صادرات را به کشورهای اطراف داشتیم. اما اکنون شرکت های تولید سموم، به خصوص تولید کننده های روغن ولک لیتری در آستانه زمین گیر شدن هستند. هرچند خوشبختانه هنوز هم کشاورزان و باغداران داخلی متقاضی خرید روغن ولک عمده برای مصارف کشاورزی و باغداری خود هستند.

راهنمای کامل استفاده از روغن ولک

استفاده از خرید روغن ولک به عنوان یک سم کشنده مؤثر در کشاورزی برای مبارزه با حشرات مختلف، از جمله کنه، شته، تخم آفت‌ها و شپش، می‌تواند به کشاورزان کمک کند تا بهبودی در عملکرد محصولات خود و کاهش آسیب‌های ناشی از آفات را تجربه کنند. در ادامه، نحوه صحیح استفاده از روغن ولک را به شما معرفی خواهیم کرد.

نکات مهم در استفاده از آن

1. تعیین میزان مورد نیاز:

قبل از هر استفاده، میزان روغن ولک مورد نیاز بر اساس اندازه زمین کشاورزی یا باغ را مشخص کنید. این کمیت به میزان حشرات و نوع خاص زمین کشاورزی شما بستگی دارد.

2. آماده‌سازی محل:

قبل از اعمال روغن ولک، مطمئن شوید که زمین خشک و بدون باران است. همچنین، اطراف زمین را از اشیاء نامناسب پاک کرده و اطمینان حاصل کنید که شرایط آب و هوایی مناسب برای استفاده وجود دارد.

3. تهیه محلول:

روغن ولک را با آب ترکیب کنید. نسبت معمولاً بین 1 تا 2 درصد روغن ولک به آب است. این محلول را به دقت تهیه کنید تا از اثربخشی حداکثری برخوردار شوید.

4. اعمال محلول:

از اسپری یا سیستم سمپاشی مناسب برای اعمال محلول روغن ولک استفاده کنید. محلول را به صورت یکنواخت بر روی سطح زمین پاشیده و مطمئن شوید که همه بخش‌های گیاهان تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

5. زمان اعمال:

بهتر است روغن ولک را در ساعات صبح یا عصر اعمال کنید. این زمان‌بندی به جلوگیری از خشک شدن سریع محلول و افزایش اثربخشی کمک می‌کند.

6. تکرار اعمال:

در صورت لزوم، اعمال را به‌صورت دوره‌ای تکرار کنید. این کار به جلوگیری از تکثیر حشرات و حفظ حالت بهتر گیاهان کمک می‌کند.

5/5 – (1 امتیاز)

Originally posted 2020-11-27 22:30:50.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما