فروشنده عمده روغن ولک یک لیتری

روغن ولک لیتری نوعی سم کشنده است. که برای از بین بردن حشراتی مانند کنه، شته، تخم آفت ها و شپش در مزارع و باغ ها استفاده می‌شود. روغن ولک لیتری برای کشاورزان به صرفه تر است زیرا زمانی که بخواهند تمام زمین کشاورزی و یا باغ خود را سمپاشی کنند، نیاز است که روغن ولک عمده خریداری کنند تا علاوه بر اینکه تمامی زمین آنها را پوشش دهد، به لحاظ اقتصادی نیز برایشان به صرفه باشد.

نحوه استفاده از روغن ولک

روغن ولک لیتری را به صورت محلول و در حالت اسپری روی محصولات کشاورزی به نسبت 5/1 درصد می‌پاشند و از آب سبک برای رقیق کردن سم استفاده می‌کنند. کشاورزان و باغداران روغن ولک عمده را خریداری می‌کنند و در فصل زمستان، بعد از گذشتن از سرما و قبل از اینکه درختان جوانه بزنند و از خواب زمستانی بیدار شوند، در محیط اسپری می‌کنند.

نحوه استفاده از روغن ولک

از فواید روغن ولک لیتری علاوه بر مقرون به صرفه بودنش، کم ضرر بودن آن است. باقیمانده این سم زمانی که روی محصولات کشاورزی و باغ ها می‌نشیند، برای انسان ها کاملا بی ضرر است. و برای حشرات مفید و همچنین پرندگان نیز ضرری ندارد. اما تحقیقات نشان داده که زنبورهای عسل و ماهی ها نسبت به این سم، آسیب پذیرند.

کشاورزان در هنگام خرید روغن ولک عمده باید از فروشندگان معتبر خریداری کنند زیرا بعضی افراد سودجو به دلیل شبیه بودن بوی روغن ولک به بوی پارافین، از گازوئیل جوشانده با اسید سولفوریک اشباع شده استفاده می‌کنند یا حتی گاهی پیش آمده که اسانس های خاص استفاده می‌کنند که وی گازوئیل را بپوشاند.

نحوه استفاده از روغن ولک

بازار صادراتی روغن ولک لیتری

در گذشته صادرات سموم از جمله صادرات روغن ولک به کشور های همسایه انجام می‌شد. اما اکنون با توجه به ممنوعیت صادرات و سخت شدن شرایط خرید و فروش به سبب تحریم ها، فعلا صادراتی انجام نمی‌شود. ما متاسفانه شاهد واردات بی رویه سموم به داخل کشورمان هستیم که این موضوع، مورد انتقاد بسیاری از مسئولین و حتی شرکت های تولیدکننده قرار گرفته است.

بازار صادراتی روغن ولک لیتری

با توجه به اینکه صنعت فرمولاسیون سموم و تولید کنندگان ما بیش از نیم قرن تجربه دارند و مهارت کافی در تولید سموم آفات دارند. صادرات سموم از جمله صادرات روغن ولک با محرومیت مواجه شده است. همانطور که گفته شد در سال های گذشته، امکان صادرات را به کشورهای اطراف داشتیم. اما اکنون شرکت های تولید سموم، به خصوص تولید کننده های روغن ولک لیتری در آستانه زمین گیر شدن هستند هرچند خوشبختانه هنوز هم کشاورزان و باغداران داخلی متقاضی خرید روغن ولک عمده برای مصارف کشاورزی و باغداری خود هستند.

Rate this post

Originally posted 2020-11-27 22:30:50.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما