خانه / سم کشاورزی / فروشگاههای عرضه عمده سم کشاورزی

فروشگاههای عرضه عمده سم کشاورزی

فروشگاهها و شرکت های عرضه عمده سم کشاورزی در سطح کشور هستند که سموم‌ مورد نیاز کشاورزان و مصرف کنندگان را به صورت عمده و خرده تا مین میکنند .

سم کشاورزی

آشنایی باانواع سم کشاورزی

 

سموم کشاورزی در واقع موادی هستند که برای از بین بردن آفات گیاهی استفاده می شوند و در ۳ حالت مایع، جامد و گاز وجود دارند .
آفات گیاهی برحسب نوع گیاه متفاوت است و شامل حشرات ، علفهای هرز ، و میکروب ها میشود که هر کدام از سم ها اثرات بیولوژیکی خاصی بر روی افتهای گیاهی دارد .

 

روش های تهیه سموم‌ مورد نیاز کشاورزی

 

سموم مورد نیاز کشاورزی به ۲ صورت تامین میشود یا به صورت وارداتی از کشورهای دیگر و یا در داخل کشور تهیه و تولید میشود

سم کشاورزی

معایب سموم وارداتی

 

سموم‌ واداتی ‌که اغلب این واردات از چین و یا هند صورت میگیرد از کیفیت پائینی برخوردار است که علاوه براینکه سلامت غذایی جامعه را تهدید میکند و باقی مانده این سموم در محصولات کشاورزی سلامت مردم را به خطر می اندازد باعث خروج مبلغ زیاد ی ارز از کشور هم میشود

همچنین واردات بی رویه سموم کشاورزی باعث شده که صدها شغل در کشور از بین رفته و تولیدکنندگان داخلی درمعرض خطر ورشکستگی قرار گیرند .

 

تولیدکنندگان داخلی سم کشاورزی

 

در حال حاضر حدود ۷۰ شرکت تولیدی در سراسر ایران کار تهیه و تولید سموم کشاورری را انجام میدهند که در سال های گذشته علاوه براینکه نیازهای داخلی کشور را تامین میکردند صادرات به کشورهای دیگر ازجمله قزاقستان،تاجیکستان، ترکیه، عراق و آدربایجان نیز داشتتد و بازار خوبی د آن کشورها بدست آورده بودند

سموم ایرانی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است به طوری که از نظر کیفیت هم رده با کشورهای اروپایی و امریکایی هست و تولید آنها مطابق با استانداردهای جهانی است به طور مثال سموم مرغوبی که در کارخانه های بجنورد تولید میشود .

سم کشاورزی

میزان سم مورد نیاز در کشور

 

با توجه به اینکه سالانه کل نیاز سم مصرفز در کشور حدود ۲۷ هزار تن است و تولیدکنندگان داخلی در حال حاضر ظرفیت تولید حدود ۲۰۰ هزارتن سم را دارند واردات بیش از اندازه و همچنین دادن مجوز تاسیس کارخانه های جدید تولید سم باعث شده که محصولات بسیاری کارخانه ها و واردکنندگان در انبارها بماند و پس از انقضای تاریخ مصرف سم خاصیت خود را از دست داده و همین امر باعث افزایش مصرف آن میشود درصورتی که باید تدابیری اتخاذ شودکه تولیدکننده بتواند مابقی تولید خود را به راحتی صادر کند تا هم بالث اشتغال زایی و هم ارز اوری در کشور شود .

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
واحد فروش : سعید حسینی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129732636
آدرس کانال: elisakod_ir@
آدرس صفحه: elisakod.ir@
پست الکترونیکی: info@elisakod.ir

مطلب پیشنهادی

گل شیمی سپاهان

گل شیمی سپاهان تولید کننده سم و کود کشاورزی در ایران

شرکت گل شیمی سپاهان با مدیریت مسعود کرمی در سال 1383 در اصفهان تاسیس شد. این شرکت در زمینه تولید انواع سموم و کودهای کشاورزی فعال است. محصولات این شرکت در سراسر ایران استفاده می شود. تولیدات این شرکت با برخورداری از استانداردهای بین المللی قابلیت صادرات به اقصی نقاط دنیا را دارد.

سم و کود