خانه / سم کشاورزی / فروشگاههای عرضه عمده سم کشاورزی

فروشگاههای عرضه عمده سم کشاورزی

فروشگاهها و شرکت های عرضه عمده سم کشاورزی در سطح کشور هستند که سموم‌ مورد نیاز کشاورزان و مصرف کنندگان را به صورت عمده و خرده تا مین میکنند .

سم کشاورزی

آشنایی باانواع سم کشاورزی

 

سموم کشاورزی در واقع موادی هستند که برای از بین بردن آفات گیاهی استفاده می شوند و در ۳ حالت مایع، جامد و گاز وجود دارند .
آفات گیاهی برحسب نوع گیاه متفاوت است و شامل حشرات ، علفهای هرز ، و میکروب ها میشود که هر کدام از سم ها اثرات بیولوژیکی خاصی بر روی افتهای گیاهی دارد .

 

روش های تهیه سموم‌ مورد نیاز کشاورزی

 

سموم مورد نیاز کشاورزی به ۲ صورت تامین میشود یا به صورت وارداتی از کشورهای دیگر و یا در داخل کشور تهیه و تولید میشود

سم کشاورزی

معایب سموم وارداتی

 

سموم‌ واداتی ‌که اغلب این واردات از چین و یا هند صورت میگیرد از کیفیت پائینی برخوردار است که علاوه براینکه سلامت غذایی جامعه را تهدید میکند و باقی مانده این سموم در محصولات کشاورزی سلامت مردم را به خطر می اندازد باعث خروج مبلغ زیاد ی ارز از کشور هم میشود

همچنین واردات بی رویه سموم کشاورزی باعث شده که صدها شغل در کشور از بین رفته و تولیدکنندگان داخلی درمعرض خطر ورشکستگی قرار گیرند .

 

تولیدکنندگان داخلی سم کشاورزی

 

در حال حاضر حدود ۷۰ شرکت تولیدی در سراسر ایران کار تهیه و تولید سموم کشاورری را انجام میدهند که در سال های گذشته علاوه براینکه نیازهای داخلی کشور را تامین میکردند صادرات به کشورهای دیگر ازجمله قزاقستان،تاجیکستان، ترکیه، عراق و آدربایجان نیز داشتتد و بازار خوبی د آن کشورها بدست آورده بودند

سموم ایرانی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است به طوری که از نظر کیفیت هم رده با کشورهای اروپایی و امریکایی هست و تولید آنها مطابق با استانداردهای جهانی است به طور مثال سموم مرغوبی که در کارخانه های بجنورد تولید میشود .

سم کشاورزی

میزان سم مورد نیاز در کشور

 

با توجه به اینکه سالانه کل نیاز سم مصرفز در کشور حدود ۲۷ هزار تن است و تولیدکنندگان داخلی در حال حاضر ظرفیت تولید حدود ۲۰۰ هزارتن سم را دارند واردات بیش از اندازه و همچنین دادن مجوز تاسیس کارخانه های جدید تولید سم باعث شده که محصولات بسیاری کارخانه ها و واردکنندگان در انبارها بماند و پس از انقضای تاریخ مصرف سم خاصیت خود را از دست داده و همین امر باعث افزایش مصرف آن میشود درصورتی که باید تدابیری اتخاذ شودکه تولیدکننده بتواند مابقی تولید خود را به راحتی صادر کند تا هم بالث اشتغال زایی و هم ارز اوری در کشور شود .

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
واحد فروش : سعید حسینی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129732636
آدرس کانال: elisakod_ir@
آدرس صفحه: elisakod.ir@
پست الکترونیکی: info@elisakod.ir

مطلب پیشنهادی

فروشنده عمده روغن ولک یک لیتری

درمیان سموم کشاورزی، روغن ولک لیتری یکی از پرطرفدارترین آفت کش هاست. روغن ولک از گروه(آلفاتیک هیدروکربن)هاست و با به دام انداختن حشرات و تخم آفت ها، از رشد آنها جلوگیری می‌کند. فروش روغن ولک به صورت عمده و لیتری به کشاورزان و باغداران انجام می‌گردد و لازم است بدانیم این سمپاشی در اواخر زمستان قبل از جوانه زدن گیاهان باید انجام شود. روغن ولک لیتری

سم و کود