خانه / سولفات آمونیوم / پخش کننده کود تقویتی کامل باغبانی

پخش کننده کود تقویتی کامل باغبانی

کود تقویتی کامل ترکیبی از نیتروژن، فسفر و پتاسیم می باشد که جزو عناصر پرمصرف گیاه می باشند. این کود به نام NPK معروف است. این کود دسته بندی های متفاوتی را دارد. بر اساس میزان عناصر موجود در آن و نام گذاری های متفاوتی نیز دارد.

تاریخچه انواع کود تقویتی کامل

برای ذکر تاریخچه کود تقویتی باید از انقلاب صنعتی اروپا شروع کنیم. دورهای که سبب ساخت و تولید ماشینهای کشاورزی و استفاده بیش از پیش از خاک برای تولید بیشتر محصولات کشاورزی شد. از سوی دیگر پیشرفت علم، نیازهای تغذیه ای گیاه را بر همگان اشکار کرد. رفته رفته دانشمندان دروازههای علم به سوی ساخت و تولید کود های شیمیایی را باز کردند تا درنهایت اولین کارخانه تولید کود شیمیایی در انگلستان به منظور تولید کودهای فسفره آغاز به کار کرد. در ۱۸۳۰، آمریکایی ها شورهزارهای سرشار از نیترات را به عنوان کود ازته مورد استفاده قرار دادند و در ۱۸۶۰، آلمان ساخت و تولید کودهای پتاسیمی را آغاز کرد. اما اوج ساخت و بکارگیری کودهای شیمیایی نیمه دوم قرن بیستم بود.

امروزه استفاده از روش های زراعی به منظور افزایش محصولات کشاورزی و همینطور کاربرد ماشینهای کشاورزی نوین در هنگام استفاده از کودهای کشاورزی سبب اصلاح شیوه مصرف کودهای شیمیایی شده است. در ادامه به بررسی انواع کود تقویتی کامل میپردازیم.

 • کود ۲۰-۲۰-۲۰ : سه عنصر نیتروژن، فسفر و پتاسیم هرکدام با غلظت ۲۰% به همراه دیگر عناصر کم مصرف تشکیل کود تقویتی کاملی را میدهند که رشد اولیه گیاه را افزایش میدهد و مقدار قند و طعم و رنگ میوه را بالا میبرد.
 • کود ۱۸-۱۸-۱۸: ریزمغذیها و NPK موجود در این نوع کود تقویتی کامل تاثیر چشمگیری در رشد گیاهان زینتی همچون ارکیده، بگونیا و رز و شمعدانی دارد.
 • کود ۳۶-۱۲-۱۲: تاثیر فوقالعاده این کود در گلدهی گیاهان و افزایش تعداد جوانه های گل، موجب علاقمندی تولیدکنندگان گل و گیاهان زینتی به این کود شده است.
 • کود ۱۳-۴۰-۱۳: نوعی کود تقویتی کامل است که در تحریک ریشه زایی موثر است مخصوصا در خاکهای سرد و مرطوب.
 • کود ۳۸-۱۱-۳: چون پتاسیم بالایی دارد و ازت کمتر برای کاکتوس ها مناسبترین کود است. مخصوصا برای جوانه هایی که عمرشان سه ماه به بالاست. در گلخانه های هیدروپونیک هم از این کود استفاده میشود.
 • کود ۳۰-۱۵-۱۵ : این نوع کود تقویتی کامل محرک رشد گل و میوه است و برای هر نوع گیاهی مناسب.
 • کود ۲۰-۶-۱۹ : برای تقویت گیاهان آپارتمانی و فصلی مناسب است. شاخه زایی را تحریک میکند از این رو برای افزایش شاخساره در گیاهان گلدار و درختان و صیفیجات و غلات و مرکبات و حبوبات هم موثر است.
 • کود ۳۶-۱۲-۶ : در تقویت گیاهان پیازدار مورد استفاده قرار میگیرد.
 • کود ۳۶-۱۲-۵،۷ : محصولات هیدروپونیک را با این کود تقویت میکنند.
 • کود ۶-۶-۱۹: گیاهان گلدانی علفی و سبزیجات را با این کود به رشد بیشتر تحریک میکنند.
 • کود ۱۰-۵-۲۰ : مختص بونسای، گیاهان آپارتمانی، درخت و درختچه ها است. چون ازت بالایی دارد برای هر گیاه برگ سبز گلدانی، گیاهان سوزنی برگ، چمن و نخل مناسب است.

بازار بزرگ کود تقویتی کامل

کود تقویتی کامل از نهاده های پرمصرف در کشاورزی است که هزینه بردار است و کیفیت و کمیت محصول به آن بستگی دارد. بنابراین خرید کود از مراکز معتبر نوعی سرمایه گذاری است. بازار کود تقویتی هم مانند هر کالای دیگری تلاطم دارد اما اگر به دنبال کودی مرغوب با قیمتی منصفانه هستید با ما در بازار کود تقویتی که بازاری بزرگ و از مراکز فروش معتبر تماس بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
واحد فروش : سعید حسینی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129732636
آدرس کانال: elisakod_ir@
آدرس صفحه: elisakod.ir@
پست الکترونیکی: info@elisakod.ir

مطلب پیشنهادی

کارخانه تولید سولفات آمونیوم اصل صنعتی

سولفات آمونیوم صنعتی یک نمک معدنی پرکاربرد جامد و سفید رنگ است که در مصارف مختلفی از آن استفاده می‌شود. بعد از تولید سولفات آمونیوم ، این محصول ارزشمند در مراکز توزیع سولفات آمونیوم در اختیار مشتریان گرامی قرار می‌گیرد. سولفات آمونیوم صنعتی محصولی پرکاربرد و ارزشمند است که در بسیاری از ترکیبات صنعتی از آن استفاده می‌کنند.

سم و کود